Tegyük fel, hogy új kapcsolatba kezdtél, már elég jól ismeritek egymást, elég időt töltöttetek ahhoz kettesben, hogy kialakuljon egy „MI” érzés bennetek, elérkeztetek abba a fázisba, hogy a bővebb környezeteteket is bemutassátok egymásnak.
Ha kiskorú gyerekeitek vannak, lehet, hogy őket fogjátok megismertetni először a párotokkal, de úgy is dönthettek, hogy inkább a baráti kör felé nyittok, mert ott mégiscsak benneteket jól ismerő felnőttek vannak, akik adott esetben rámutathatnak valamire az új kapcsolatot illetően, amit ti nem láttok. Bár ilyen fázisban nyilván senki nem szeretné, ha a barátai nem fogadnák el az új párját, vagy káros kapcsolati dinamikákra kérdeznének rá.
Ha tehát barátokkal hozzátok össze a partnert, a legjobb az, ha először nem egy egész csapatot zúdítotok rá, hanem csak egy emberrel találkoztok. Ez tipikusan a legjobb vagy egyik legjobb barátot/ barátnő lesz.
Előnyös lehet, ha semleges területen történik a találkozó, és nem nyúlik a végtelenbe, ne tervezzünk rögtön egész napos programot hármasban. Az is lehetséges, ha sikerül úgy szervezni, hogy ki-ki elhívja a legjobb barátját/ barátnőjét és négyesben beszélgettek, így nem lesz az a felemás érzésetek, hogy csak az egyikőtök párját tesztelik. Egy közös színház vagy mozi lazíthat a hangulaton, bár akkor időt kell szánni arra is, hogy utána beszélgessetek.
Ha a legjobb barátotok vagy barátnőtök feltűnően vonzó jelenség és tudjátok, hogy mágneses hatást tud gyakorolni emberekre, főleg ellenkező neműekre, akkor erre tudatosan készüljetek fel. Mert előfordul, hogy a kémia azonnal működni kezd és új partneretek nem tudja eléggé fegyelmezni magát, elvakítja az élmény… Van, aki ebben higgadtabb, és van, aki hagyja magát sodortatni… Fontos, hogy ilyenkor ne veszítsük el a fejünket, sőt, készüljünk erre a lehetőségre és akár még hozzuk is szóba előzetesen.
Mi magunk is vértezzük fel magunkat az ilyen helyzetekre: ha a pasink legjobb barátja sokkal dögösebb, mint ő maga és első blikkre jobb fogásnak tűnik, akkor se szédítsen meg minket az újdonság varázsa annyira, hogy közben elhanyagoljuk a párunkat. Tudatosan figyeljünk a viselkedésünkre, nehogy sértődés legyen a találkozóból.
Persze előfordul az is, hogy a legjobb barát keserű csalódás, mert annyira nincs szimpátia, és annyira nem értjük, mi köti össze a két embert, vajon miért barátok ennyi ideje? Lehet a kedvesünknek nagyon irritáló legjobb barátnője… Épp ezért érdemes csak röviden találkozni első alkalommal. Ha nagyon nem szimpatizálunk egymással, így nem kell sokat kibírni egy légtérben.
Arra is érdemes gondolni, hogy ki az, aki triggerelheti a kedvesünket vagy fordítva – kinél nagy a valószínűsége, hogy hamar vitába keveredik a másikkal. Nem kell feltétlen minden embernek bemutatnunk a kedvesünket, ha úgy érezzük, hogy nagyon nem jönnének ki egymással, akkor maradhatnak idegenek is… Vagy találkozhatnak egy olyan bulin, ahol úgyis sok az ember és kevésbé érvényesül az antipátia, könnyebb egymást elkerülni.
Természetesen menedzselnünk kell a bemutatás utáni visszajelzéseket is. Azt is, ha a partnerünk túlságosan is lelkesedik a barátunk iránt, meg azt is, ha épp az ellenkezőjét tapasztaljuk. Mindenképpen beszéljük át a benyomásainkat, és azt is jelezzük, ha úgy éreztük, hogy a párunk mellőzött valaki más kedvéért, mert lehet, hogy ő ennek nincs is tudatában, csak azt érzékeli, hogy duzzogunk, valami miatt nem vagyunk elégedettek. Bizonyos személyiségek nem érzékelik annyira pontosan, meddig mehetnek el a barátkozásban, illetve egy új kapcsolatnál még a mi érzékenységünket sem ismerik, hiszen először lépünk ki a kettőnk alkotta univerzumból.
Jobban járunk tehát, ha alaposan átgondoljuk, hogyan kerüljön sor a bemutatkozásra, hogy életünk fontos szereplőinek összeismertetése ne vezessen konfliktusokhoz.