Most vágsz bele egyedülálló szülőként a társkeresésbe, mert a tanév végeztével lesz egy kis időd magadra, például, mert az exeddel vakációznak a gyerekek vagy valamelyik nagyszülő vállalta el őket, esetleg táborban vannak? Vagy már elkezdted a keresést, de valamiért megrekedtél? Érdekelnek az esélyeid? Nézzük, miket érdemes tudni az egyedülálló szülők randizási lehetőségeiről!

Tovább
Egyedülálló szülőként sose könnyű randizni, de ha még kicsit a gyerekek, a nyári vakáció jelenti a legnagyobb kihívást. Az együtt lévő pároknak is nagy fejtörést okoz, mit kezdjenek a kiskorúakkal, hát még azoknak, akiknek egyedül kell mindent megoldaniuk. Ahol a vakáció egy részét a gyerekek a másik szülőnél töltik, sokkal egyszerűbb a helyzet, bár ez is járhat kihívásokkal.

Tovább
Ha elváltak vagyunk, az életünk során valamikor, talán régebben, talán nem is olyan régen kiléptünk egy együttélős kapcsolatból és beléptünk a partner nélkül, de legtöbb esetben nem teljesen egyedül élők világába. A gyermekes elváltak többsége nem válik klasszikus szinglivé, még ha nem is nála laknak a gyerekek, kisebb-nagyobb időközönként megjelennek, ott alszanak, tehát a lakása nem csak az övé.

Tovább
Dóra szeretne már családot, de új párjának már van egy kislánya, és habár maga is mozaik családban nőtt fel, egy kicsit mégis zavarja a helyzet.

Tovább
Ha valakinek tönkrement egy hosszú, elkötelezett kapcsolata, akár házassága, az levonhatja azt a következtetést magának, hogy a szerelem, az elköteleződés nem neki való, túl fájdalmas, túl kockázatos, nem éri meg az energiabefektetést, jobb átállni az alkalmi kalandokra. Mások viszont juthatnak arra a konklúzióra, hogy most már sokkal tudatosabban fogják alakítani a kapcsolatukat, tudják, mit kell másképp csinálniuk, és továbbra is hosszú távra keresnek.

Tovább
Tóni úgy érzi, hogy párja leterheltebb és bezárkózik, nagyon nehéz vele szót érteni.

Tovább
Minden ismerkedésnek megvan a maga sajátos dinamikája. Attól függően, hogy hagyományos módon, véletlenszerűen, személyesen kerülünk közel valakihez, vagy online futunk össze, a közeledés először felszínes dolgokon múlik: a kinézeten, nem túl fontos ízlésbeli egyezéseken, azon, hogy ki hol lakik, milyen a társadalmi helyzete, és így tovább. Olykor az egyik fajta információból jóval többet tudunk meg első körben, mint a másikból, de nagyon mélyre még biztosan nem megyünk.

Tovább
Hogyan bűvészkedik egy szingli anya, akinek a legnagyobb gyereke 16, a legkisebb pedig még karonülő baba, ő maga pedig olyan nehéz természetű, hogy egyetlen munkahelyen sem tud megmaradni, pedig 160-as IQ-ja van, azaz valóságos zseni? Az RTL Klub nyomozós sorozatának női főszereplője, Renáta (Gáspár Kata) játssza ezt a karaktert – de nézzük, milyen nehézségekkel kell szembenéznie és ezek közül melyek életszerűek.

Forrás: RTL+
Tovább
Egyedülálló anyaként nem egyszer találkoztam már azzal a jelenséggel, hogy a kapcsolat elején, amikor a férfiak még nagyon lelkesek (esetleg még az udvarlási fázis zajlik) tényleg képesek a legmeglepőbb dolgokban felajánlani a segítségüket. Szívesen befizetnek valamire, mikor egyedül nyaralsz a gyerekeiddel, csak, hogy örömet szerezzenek… Lemossák az ablakaidat. Felszerelik a polcot. Megjavítják a csapot. Felfújják a biciklikereked. És így tovább, kinek mire van szüksége.

Tovább
Petra egyedül neveli két gyermekét, de nem tudja összejöjjön-e kollégájával, aki nyitott lenne a kapcsolatra vele.

Tovább